Чэмпіянат Эўропы па гандболе сярод мужчынаў 2016 году

Чэмпіянат Эўропы па гандболе сярод мужчынаў 2016 году — дванаццатае эўрапейскае спаборніцтва гандбольных зборных, якое праводзілася ў Польшчы з 15 па 31 студзеня 2016 году. Месца правядзеньня было абранае на кангрэсе Эўрапейскай гандбольнай фэдэрацыі 23 чэрвеня 2012 году ў Манака (іншымі прэтэндэнтамі былі Нарвэгія ды Харватыя). На карысьць Польшчы было пададзена 58% галасоў[2].

Чэмпіянат Эўропы па гандболе сярод мужчынаў 2016 году
EHF European Men’s Handball Championship
Лягатып ЧЭ-2016 (гандбол).png
Правядзеньне
Краіна правядзеньня Польшча
Тэрміны 15—31 студзеня
Удзельнікі 16
Пляцоўкі (у 5 гарадох)
Вынікі
Чэмпіён Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына (2-і тытул)
Віцэ-чэмпіён Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія
Трэцяе месца Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя
Чацьвертае месца Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія
Статыстыка
Колькасьць матчаў 48
Колькасьць галоў 2629 (54.77 за матч)
Наведвальнасьць 400 815 (8350 за матч)
Найлепшы бамбардзір Сьцяг Гішпаніі Валера Рывэра Фольш (48)
Найлепшы гулец Сьцяг Гішпаніі Рауль Энтрэрыёс[1]
Афіцыйны сайт
Чэмпіянат Эўропы па гандболе сярод мужчынаў 2016 году ў Вікісховішчы

У турніры прымалі ўдзел 16 зборных. Зборная Польшчы трапіла на чэмпіянат без адбору як гаспадар спаборніцтваў. Чэмпіёнамі Эўропы ў другі раз стала зборная Нямеччыны[3], срэбнымі і бронзавымі прызэрамі сталі зборныя Гішпаніі і Харватыі[4] адпаведна.

Краіна-пераможца забясьпечыла сабе ўдзел у Алімпіядзе-2016 і Чэмпіянаце сьвету-2017. Срэбны і бронзавы прызэры атрымалі аўтаматычную кваліфікацыю на ЧС-2017 і ўдзел у заключным этапе кваліфікацыі на АГ-2016.

ПляцоўкіРэдагаваць

Кракаў Гданьск / Сопат
Таўран Арэна
Зьмяшчальнасьць: 15 328
Эрга Арэна
Зьмяшчальнасьць: 11 409
   
Катавіцы Уроцлаў
Сподак
Зьмяшчальнасьць: 11 036
Заля стагодзьдзя
Зьмяшчальнасьць: 8500
   

КваліфікацыяРэдагаваць

Кваліфікаваныя зборныяРэдагаваць

Краіна Трапіла праз Дата кваліфікацыі Ранейшыя выступы ў чэмпіянатах1
  Польшча 00Гаспадары 0023 чэрвеня 2012 7 0 (2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Вугоршчына 00Пераможца групы 5 002 траўня 2015 92 (1994, 1996, 1998, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Данія 00Пераможца групы 2 003 траўня 2015 100 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Францыя 00Пераможца групы 6 003 траўня 2015 112 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Швэцыя 00Пераможца групы 3 003 траўня 2015 102 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Славенія 002-е месца ў групе 3 0010 чэрвеня 2015 92 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012)
  Харватыя 00Пераможца групы 1 0010 чэрвеня 2015 112 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Нарвэгія 002-е месца ў групе 1 0010 чэрвеня 2015 62 (2000, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Гішпанія 00Пераможца групы 7 0010 чэрвеня 2015 112 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Нямеччына 002-е месца ў групе 7 0010 чэрвеня 2015 102 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012)
  Ісьляндыя 00Пераможца групы 4 0014 чэрвеня 2015 82 (2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Сэрбія 002-е месца ў групе 4 0014 чэрвеня 2015 32 (2010, 2012, 2014)
  Чарнагорыя 00Найлепшая сярод трэціх камандаў 0014 чэрвеня 2015 22 (2008, 2014)
  Расея 002- месца ў групе 5 0014 чэрвеня 2015 112 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014)
  Македонія 002-е месца ў групе 6 0014 чэрвеня 2015 32 (1998, 2012, 2014)
  Беларусь 002-е месца ў групе 2 0014 чэрвеня 2015 30 (1994, 2008, 2014)

СудзьдзіРэдагаваць

23 кастрычніка 2013 году ў Вене былі абраныя 12 судзейскіх параў[5].

Краіна Судзьдзі
  Беларусь Андрэй Гуско
Сяргей Рэпкін
  Гішпанія Оскар Ралюі Лёпэс
Анхэль Саброса Рамірэс
  Данія Мартын Гедынг
Мадс Гансэн
  Латвія Зыгмарс Сталяроўс
Рэнарс Ліцыс
  Паўночная Македонія Г’ёргі Начэўскі
Славэ Нікалаў
  Нямеччына Лярс Гайпэль
Маркус Гэльбіг

Краіна Судзьдзі
  Партугалія Дуартэ Сантуш
Рыкарду Фансэка
  Румынія Богдан Старк
Рамэо Штэфан
  Францыя Стэван Пішон
Ляран Рэвэрэ
  Харватыя Мація Губіца
Барыс Мілошавіч
  Чэхія Вацлаў Горачак
Іржы Новатны
  Швэцыя Мікаэль Ёгансан
Ясьмін Кліка

ЛёсаваньнеРэдагаваць

Лёсаваньне адбылося 18 чэрвеня 2015.[6]

Кошык 1 Кошык 2 Кошык 3 Кошык 4

Групавая стадыяРэдагаваць

На групавым этапе каманды падзеленыя на чатыры групы па чатыры каманды. Па тры найлепшыя каманды з кожнай групы выходзяць у асноўны раўнд.

Час усіх матчаў беларускі (UTC+3).

     Зборная выйшла ў асноўны раўнд
     Скончыла выступ

Пры аднолькавай колькасьці набраных пунктаў месцы разьмяркоўваюцца паводле:

  1. выніку асабістай сустрэчы;
  2. розьніцы мячоў у асабістай сустрэчы;
  3. колькасьці забітых галоў у асабістай сустрэчы;
  4. агульнай розьніцы мячоў;
  5. агульнай колькасьці забітых галоў;
  6. лёсаваньня.

Група AРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Польшча 3 3 0 0 84 76 +8 6
  Францыя 3 2 0 1 91 80 +11 4
  Македонія 3 0 1 2 73 81 −8 1
  Сэрбія 3 0 1 2 81 92 −11 1
15 студзеня 2016
20:00
 Францыя   30:23   Македонія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 9000
Судзьдзі:   Гедынг, Гансэн
Сарэндо 6 (12:12) К. Лазараў 9
  2×  1×  Пратакол   3× 
15 студзеня 2016
22:30
 Польшча   29:28   Сэрбія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 14 100
Судзьдзі:   Старк, Штэфан
Юрэцкі 7 (14:15) Ненадзіч, Нікчавіч 7
  4×  Пратакол   4×  1× 

17 студзеня 2016
20:15
 Сэрбія   26:36   Францыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 10 900
Судзьдзі:   Ёгансан, Кліка
Шэшум 7 (16:19) Ньёкас 8
  3×  Пратакол   2× 
17 студзеня 2016
22:30
 Македонія   23:24   Польшча Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 14 200
Судзьдзі:   Гайпэль, Гэльбіг
К. Лазараў 8 (13:11) Сыпрак 6
  4×  Пратакол   1×  1× 

19 студзеня 2016
20:15
 Македонія   27:27   Сэрбія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 11 000
Судзьдзі:   Горачак, Новатны
Манаскаў 10 (13:13) Нэнадзіч, Шэшум 7
  4×  Пратакол   3× 
19 студзеня 2016
22:30
 Францыя   25:31   Польшча Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 14 854
Судзьдзі:   Лёпэс, Рамірэс
Абалё, Маэ 5 (12:15) Бялецкі 9
  2×  Пратакол   4× 

Група BРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Нарвэгія 3 2 0 1 88 84 +4 4
  Харватыя 3 2 0 1 95 83 +12 4
  Беларусь 3 1 0 2 87 94 −7 2
  Ісьляндыя 3 1 0 2 92 101 −9 2
15 студзеня 2016
18:00
 Харватыя   27:21   Беларусь Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 5000
Судзьдзі:   Ёгансан, Кліка
Штрлек 9 (15:15) Рутэнка 8
  4×  1×  Пратакол   3×  1× 
15 студзеня 2016
20:15
 Ісьляндыя   26:25   Нарвэгія Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 6200
Судзьдзі:   Гайпэль, Гэльбіг
Пальмарсан 8 (10:11) Б’ёрнсэн 7
  4×  Пратакол   4× 

17 студзеня 2016
18:00
 Беларусь   39:38   Ісьляндыя Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 6200
Судзьдзі:   Горачак, Новатны
Пухоўскі 11 (17:18) Пэтэрсан 6
  3×  Пратакол   2× 
17 студзеня 2016
20:15
 Нарвэгія   34:31   Харватыя Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 8400
Судзьдзі:   Лёпэс, Рамірэс
Б’ёрнсэн 7 (16:17) Дуўняк 8
  2×  Пратакол   4× 

19 студзеня 2016
20:15
 Беларусь   27:29   Нарвэгія Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 6800
Судзьдзі:   Гедынг, Гансэн
Рутэнка 9 (13:12) Б’ёрнсэн, О’Саліван 5
  4×  Пратакол   3× 
19 студзеня 2016
22:30
 Харватыя   37:28   Ісьляндыя Сподак, Катавіцы
Наведвальнасьць: 7000
Судзьдзі:   Старк, Штэфан
Марыч 8 (19:10) Гунарсан, Сыгурдсан 6
  4×  Пратакол   3× 

Група CРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Гішпанія 3 2 1 0 80 75 +5 5
  Нямеччына 3 2 0 1 81 79 +2 4
  Швэцыя 3 1 0 2 71 72 −1 2
  Славенія 3 0 1 2 66 72 −6 1
16 студзеня 2016
20:30
 Гішпанія   32:29   Нямеччына Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Пішон, Рэвэрэ
Рывэра 7 (18:15) Дызінгер 6
  3×  1×  Пратакол   3× 
16 студзеня 2016
22:45
 Швэцыя   23:21   Славенія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Сталяроўс, Ліцыс
Экбэрг 4 (16:9) Габэр 5
  2×  1×  Пратакол   2× 

18 студзеня 2016
20:15
 Славенія   24:24   Гішпанія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6000
Судзьдзі:   Гуско, Рэпкін
Жвіжэй 6 (13:10) Агінагальдэ 6
  4×  1×  Пратакол   3×  1× 
18 студзеня 2016
21:30
 Нямеччына   27:26   Швэцыя Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Губіца, Мілошавіч
Райхман 9 (13:17) Якабсан 8
  4×  1×  Пратакол   3× 

20 студзеня 2016
19:15
 Нямеччына   25:21   Славенія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Сантуш, Фансэка
Райхман 5 (12:10) Каўтычнік 6
  2×  1×  Пратакол   2×  1× 
20 студзеня 2016
22:00
 Гішпанія   24:22   Швэцыя Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6200
Судзьдзі:   Начэўскі, Нікалаў
Рывэра 9 (12:10) Якабсан, Эстлюнд 4
  3×  Пратакол   2× 

Група DРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Данія 3 3 0 0 91 75 +16 6
  Расея 3 2 0 1 80 78 +2 4
  Вугоршчына 3 1 0 2 80 84 −4 2
  Чарнагорыя 3 0 0 3 76 90 −14 0
16 студзеня 2016
20:00
 Вугоршчына   32:27   Чарнагорыя Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 6864
Судзьдзі:   Гуско, Рэпкін
Бангідзі 7 (16:12) Боразан 7
  3×  Пратакол   2× 
16 студзеня 2016
22:15
 Данія   31:25   Расея Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 7952
Судзьдзі:   Губіца, Мілошавіч
тры гульцы 4 (13:13) Шальменка 7
  3×  Пратакол   2× 

18 студзеня 2016
20:00
 Расея   27:26   Вугоршчына Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 6452
Судзьдзі:   Начэўскі, Нікалаў
Дзібіраў 6 (14:10) Джамалі 6
  4×  Пратакол   3× 
18 студзеня 2016
22:15
 Чарнагорыя   28:30   Данія Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 6980
Судзьдзі:   Сантуш, Фансэка
Грбовіч 7 (16:14) Эгерт 6
  2×  Пратакол   3× 

20 студзеня 2016
19:15
 Расея   28:21   Чарнагорыя Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 5930
Судзьдзі:   Сталяроўс, Ліцыс
Гарбок, Шальменка 5 (14:9) Шавальевіч, Вуявіч 4
  2×  Пратакол  5×  3× 
20 студзеня 2016
22:00
 Данія   30:22   Вугоршчына Эрга Арэна, Гданьск
Наведвальнасьць: 8361
Судзьдзі:   Пішон, Рэвэрэ
Гансэн 9 (18:10) Горняк 5
  3×  Пратакол  2×  3× 

Асноўны раўндРэдагаваць

Захоўваюцца вынікі матчаў папярэдняга раўнду з камандамі, якія таксама выйшлі з групы.

     Зборная выйшла ў паўфінал
     Стыкавы матч за 5-е месца
     Стыкавы матч за за 7-е месца
     Скончыла выступ

Група IРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Нарвэгія 5 4 1 0 153 141 +12 9
  Харватыя 5 3 0 2 153 134 +19 6
  Францыя 5 3 0 2 145 130 +15 6
  Польшча 5 3 0 2 138 142 −4 6
  Беларусь 5 1 0 4 128 151 −23 2
  Македонія 5 0 1 4 130 149 −19 1
21 студзеня 2016
20:15
 Францыя   34:23   Беларусь Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 6900
Судзьдзі:   Ёгансан, Кліка
Карабатыч 9 (20:5) Хадкевіч 9
  3×  Пратакол   3× 
21 студзеня 2016
22:30
 Македонія   24:34   Харватыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 9100
Судзьдзі:   Гайпэль, Гэльбіг
Манаскаў 7 (13:17) Сьлішкавіч 6
  3×  Пратакол   3× 

23 студзеня 2016
20:15
 Францыя   32:24   Харватыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 10 600
Судзьдзі:   Горачак, Новатны
Абалё 6 (16:10) Дуўняк 5
  2×  Пратакол   3×  1× 
23 студзеня 2016
22:30
 Польшча   28:30   Нарвэгія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 14 600
Судзьдзі:   Лёпэс, Рамірэс
Бялецкі 10 (15:16) Гансэн 8
  2×  Пратакол   3× 

25 студзеня 2016
20:15
 Македонія   31:31   Нарвэгія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 7600
Судзьдзі:   Старк, Штэфан
К. Лазараў 11 (17:13) Б’ёрнсэн 6
  3×  Пратакол   4× 
25 студзеня 2016
22:30
 Польшча   32:27   Беларусь Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 14 000
Судзьдзі:   Сантуш, Фансэка
Юрэцкі 9 (19:13) Шыловіч 6
  3×  Пратакол   3× 

27 студзеня 2016
18:00
 Македонія   29:30   Беларусь Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 3100
Судзьдзі:   Сталяроўс, Ліцыс
К. Лазараў 10 (13:14) Пухоўскі 11
  3×  Пратакол   2× 
27 студзеня 2016
20:15
 Францыя   24:29   Нарвэгія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 10 200
Судзьдзі:   Гайпэль, Гэльбіг
Нарсыс 7 (11:12) Тэнэсэн 6
  2×  Пратакол   2× 
27 студзеня 2016
22:30
 Польшча   23:37   Харватыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 15 000
Судзьдзі:   Гедынг, Гансэн
Bielecki, Daszek 4 (10:15) Štrlek 11
  1×  Пратакол   2× 

Група IIРэдагаваць

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
  Гішпанія 5 4 0 1 135 130 +5 8
  Нямеччына 5 4 0 1 140 129 +11 8
  Данія 5 3 1 1 139 123 +16 7
  Швэцыя 5 1 2 2 126 121 +5 4
  Расея 5 1 1 3 132 140 −8 3
  Вугоршчына 5 0 0 5 110 139 −29 0
22 студзеня 2016
20:15
 Нямеччына   29:19   Вугоршчына Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Губіца, Мілошавіч
Відэ 6 (17:9) тры гульцы 3
  4×  Пратакол   3× 
22 студзеня 2016
22:30
 Швэцыя   28:28   Расея Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6350
Судзьдзі:   Пішон, Рэвэрэ
Якабсан 9 (15:15) Дзібіраў 7
  4×  Пратакол   3× 

24 студзеня 2016
20:15
 Нямеччына   30:29   Расея Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6593
Судзьдзі:   Сантуш, Фансэка
Дызінгер 7 (17:16) Дзібіраў 7
  3×  Пратакол   3× 
24 студзеня 2016
22:30
 Гішпанія   23:27   Данія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6593
Судзьдзі:   Нікалаў, Начэўскі
Энтрэрыёс, Рывэра 4 (14:11) Дамгаард 6
  3×  Пратакол   3× 

26 студзеня 2016
20:15
 Гішпанія   31:29   Вугоршчына Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Гуско, Рэпкін
Рывэра 5 (15:15) Л. Надзь 9
  3×  Пратакол   3× 
26 студзеня 2016
22:30
 Швэцыя   28:28   Данія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6593
Судзьдзі:   Сталяроўс, Ліцыс
тры гульцы 5 (13:15) Дамгаард 7
  3×  Пратакол   3×  1× 

27 студзеня 2016
18:00
 Швэцыя   22:14   Вугоршчына Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 5900
Судзьдзі:   Старк, Штэфан
Нільсан, Эстлюнд 5 (10:7) Бадо 5
  3×  Пратакол   3× 
27 студзеня 2016
20:15
 Нямеччына   25:23   Данія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6593
Судзьдзі:   Горачак, Новатны
Фэт 6 (12:13) Гансэн 7
  2×  Пратакол   3× 
27 студзеня 2016
22:30
 Гішпанія   25:23   Расея Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 5000
Судзьдзі:   Губіца, Мілошавіч
Рывэра 11 (11:12) Дзібіраў 5
  3×  Пратакол   3× 

Плэй-офРэдагаваць

Паўфіналы Фінал
           
   
29 студзеня
    Нарвэгія   33
    Нямеччына (АТ)   34  
31 студзеня
    Нямеччына   24
      Гішпанія   17
29 студзеня
Матч за 3-е месца
    Гішпанія   33
31 студзеня
    Харватыя   29  
    Нарвэгія   24
    Харватыя   31

ПаўфіналыРэдагаваць

29 студзеня
20:30
 Нарвэгія   33:34 (дадатковы час)   Нямеччына Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 9100
Судзьдзі:   Пішон, Рэвэрэ
Б’ёрнсэн 8 (13:14) Райхман 10
  4×  Пратакол   3× 

Асноўны час: 27:27 дадатковы час: 6:7


29 студзеня
23:00
 Гішпанія   33:29   Харватыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 11 100
Судзьдзі:   Горачак, Новатны
Гарсія, Рывэра 6 (18:14) Сьлішкавіч 6
  4×  Пратакол   4× 

За 7-е месцаРэдагаваць

29 студзеня
18:00
 Польшча   26:24   Швэцыя Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі:   Губіца, Мілошавіч
Коніц, Краеўскі 5 (12:12) Нільсан 5
  3×  Пратакол   3× 

За 5-е месцаРэдагаваць

29 студзеня
20:30
 Францыя   29:26   Данія Заля стагодзьдзя, Вроцлаў
Наведвальнасьць: 4500
Судзьдзі:   Лёпэс, Рамірэс
Кункуд 8 (15:13) Балінг 7
  3×  Пратакол   3×  1× 

За 3-е месцаРэдагаваць

31 студзеня
17:00
 Нарвэгія   24:31   Харватыя Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 12500
Судзьдзі:   Начэўскі, Нікалаў
Сагасэн 5 (11:15) Хорват 8
  4×  Пратакол   3×  1× 

ФіналРэдагаваць

31 студзеня
19:30
 Нямеччына   24:17   Гішпанія Таўран Арэна, Кракаў
Наведвальнасьць: 15000
Судзьдзі:   Гедынг, Гансэн
Гэфнэр 7 (10:6) Энтрэрыёс 5
  3×  Пратакол   1× 

СтатыстыкаРэдагаваць

 
Выніковая расстаноўка

Выніковая табліцаРэдагаваць

Кваліфікаваныя на летнюю Алімпіяду і ЧС-2017
Кваліфікаваныя на заключны этап адбору да летняй Алімпіяды і ЧС-2017
Месца Каманда
    Нямеччына
    Гішпанія
    Харватыя
4   Нарвэгія
5   Францыя
6   Данія
7   Польшча
8   Швэцыя
9   Расея
10   Беларусь
11   Македонія
12   Вугоршчына
13   Ісьляндыя
14   Славенія
15   Сэрбія
16   Чарнагорыя

Зборная ўсіх зоракРэдагаваць

Склад зборнай усіх зорак быў абвешчаны 31 студзеня 2016 року[1].

Пазыцыя Гулец
Брамнік   Андрэас Вольф 
Правы скрайні   Тобіяс Райхман 
Правы гульнёвы   Ёган Якабсан 
Паўсярэдні   Сандэр Сагасэн 
Левы гульнёвы   Міхал Юрэцкі 
Левы скрайні   Мануэл Штрлек 
Лінейны   Хулен Агінагальдэ 

Сумленная гульняРэдагаваць

Месца Зборная Гульняў       Пунктаў
за гульню агулам
01.   Вугоршчына 006 00 19 18 009,3 0056
02.   Расея 006 00 20 17 009,5 0057
03.   Данія 007 02 18 21 009,6 0067
  Францыя 007 01 23 16 009,6 0067
05.   Македонія 006 00 19 20 009,7 0058
06.   Чарнагорыя 003 00 12 07 010,3 0031
07.   Гішпанія 008 02 25 23 010,4 0083
08.   Польшча 007 01 27 18 011,0 0077
09.   Швэцыя 007 01 27 21 011,4 0080
10.   Беларусь 006 01 28 18 013,2 0079
11.   Ісьляндыя 003 00 16 9 013,7 0041
12.   Нарвэгія 008 00 42 26 013,8 0110
13.   Харватыя 008 03 36 27 014,3 0114
  Нямеччына 008 02 40 24 014,3 0114
15.   Славенія 003 02 15 9 016,3 0049
16.   Сэрбія 003 01 19 10 017,7 0053
  = 1 пункт;   = 2 пункты;   = 5 пунктаў
Крыніца: handball.sportresult.com

Іншыя ўзнагародыРэдагаваць

Акрамя каманды ўсіх зорак, 31 студзеня былі ўручаныя й іншыя ўзнагароды[1].

Узнагарода Гулец
Найбольш каштоўны гулец   Рауль Энтрэрыёс 
Найлепшы гулец абароны   Генрык Мёльгор 
Найлепшы бамбардыр   Валера Рывэра Фольш  (48 галоў)

БамбардзірыРэдагаваць

Месца Імя Галоў Кідкоў %
1   Валера Рывэра 48 62 77
2   Тобіяс Райхман 46 58 79
3   Крыстыян Б’ёрнсэн 45 59 76
4   Мануэл Штрлек 43 54 80
5   Кірыл Лазараў 42 79 53
6   Барыс Пухоўскі 37 58 64
7   Караль Бялецкі 34 66 52
  Міхал Юрэцкі 61 56
9   Эспэн Лі Гансэн 33 59 56
  Мікель Гансэн 57 58

Крыніца: handball.sportsresult.com

БрамнікіРэдагаваць

Месца Імя % Адбітых Кідкоў
1   Вінсэн Жэрар 37 34 92
2   Андрэас Вольф 36 81 224
  Віктар Кірэеў 74 203
4   Т’еры Амэе 35 67 191
  Матыяс Андэрсан 59 170
6   Вячаслаў Салдаценка 34 79 232
  Іван Стэванавіч 35 105
  Нікляс Ляндын Якабсэн 65 193
  Арпад Штэрбік 63 184
10   Матэўж Скок 33 13 39

Крыніца: handball.sportsresults.com

КрыніцыРэдагаваць

  1. ^ а б в Gahan, Courtney (31 студзеня 2016) [controller=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=ec0e5ca4d23b3750ee5585f72f1f50ca EHF EURO 2016 All-Stars named](анг.). European Handball FederationПраверана 1 лютага 2016 г.
  2. ^ EHF EURO 2016 awarded to Poland and Sweden eurohandball.com
  3. ^ Pazen, Björn (31 студзеня 2016) [controller=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=0d433fb4a52db971922f03fb53e69bdf Wolff saves EHF EURO gold for Germany](анг.). European Handball FederationПраверана 1 лютага 2016 г.
  4. ^ Brindzak, Vlado (31 студзеня 2016) [controller=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=04e79d3f57d1951c7581c76eef7c2a73 Croatia claim bronze and the ticket to France 2017](анг.). European Handball FederationПраверана 1 лютага 2016 г.
  5. ^ Referee pairs nominated for EHF EURO 2014(анг.) eurohandball.com
  6. ^ Krakow hosts EHF EURO 2016 draw(пол.) eurohandball.com. Эўрапейская гандбольная фэдэрацыя (15 чэрвеня 2015). Праверана 15 студзеня 2016 г.

Вонкавыя спасылкіРэдагаваць

  Чэмпіянат Эўропы па гандболе сярод мужчынаў 2016 годусховішча мультымэдыйных матэрыялаў